Weekly Fixtures 2018-19
SATURDAY 4TH
AUGUST
2.00
INTERMEDIATE LEAGUE
BANGOR FC
4-2
DESERTMARTIN
GLEBE RANGERS
2-5
ST JAMES SWIFTS
SATURDAY 11TH
AUGUST
2.00
INTERMEDIATE LEAGUE
BALLYNURE OB
P-P
WAKEHURST
2-1
DONEGAL CELTIC
ST JAMES SWIFTS
4-1
NEWTOWNE
DUNLOY
0-6
BRANTWOOD FC
COOKSTOWN YOUTH
0-3
BANGOR FC
COAGH UNITED
1-2
SOFIA FARMER
DESERTMARTIN
3-4
GLEBE RANGERS
STEEL & SONS RD 1
GROVE UNITED
2-1 AET
BALLYMONEY UNITED
CHIMNEY CORNER
1-3
EAST BELFAST
SATURDAY 18TH AUGUST
2.00
INTERMEDIATE LEAGUE
COOKSTOWN YOUTH
2-0
DONEGAL CELTIC
IRISH CUP ROUND 1
1.30
1
ALBERT FOUNDRY
4-3
AQUINAS
2
ARDSTRAW
7-0
DROMORE AMATEURS
3
BALLYMACASH RANGERS
1-3
KILMORE REC
4
BALLYMONEY UNITED
2-1
ROSARIO YC
5
BALLYNAHINCH UNITED
3-2
GROOMSPORT
6
BALLYNURE OB
2-2 6-7 PENS
DESERTMARTIN
7
BANGOR AMATEURS
3-2
NEWCASTLE
8
BANGOR SWIFTS
1-2
CRUMLIN UNITED
9
BLOOMFIELD
0-7
FIVEMILETOWN UNITED
10
BROOMHEDGE MAGHABERRY
1-12
BALLYNAHINCH OLYMPIC
11
COMBER REC
1-0
IMMACULATA
12
COOKSTOWN YOUTH
1-6
ISLANDMAGEE
13
CRUMLIN STAR
BARN UNITED
14
DUNLOY
1-0
HANOVER
15
DUNMURRY YM
4-5
RATHFRILAND RANGERS
16
GLEBE RANGERS
1-2
BANGOR FC
17
GROVE UNITED
5-2
CHIMNEY CORNER
18
HOLYWOOD
1-2
NEW BUILDINGS UNITED
19
IVEAGH UNITED
2-5
DUNGIVEN
20
KILLYLEAGH YC
5-3
MARKETHILL SWIFTS
21
LISBURN RANGERS
2-1
DROMORE VILLAGE
22
LOWER MAZE
2-3
TROJANS
23
MALACHIANS
2-9
MAIDEN CITY
24
MOSSLEY
3-4
DUNMURRY REC
25
NEWTOWNE
6-3
18TH NEWTOWNABBEY
26
BRANTWOOD FC
4-2 AET
ORANGEFIELD OB
27
OXFORD SUNNYSIDE
6-3
BRYANSBURN RANGERS
28
OXFORD UNITED STARS
0-1
WAKEHURST
29
SAINTFIELD UNITED
1-3
LAURELALE
30
SEAPATRICK
1-6
COAGH UNITED
31
SILVERWOOD UNITED
1-8
SHORTS
32
SIROCCO WORKS
0-2
BANBRIDGE RANGERS
33
ST JAMES SWIFTS
2-1
SOFIA FARMER
34
ST LUKES
0-2
LARNE TECH OB
35
STRABANE ATHLETIC
2-1
DERRIAGHY CC
36
SUFFOLK
1-1  5-6 Pens
COLIN VALLEY
37
TULLYCARNET
4-3
TULLYVALLEN RANGERS
38
VALLEY RANGERS
3-1
TANDRAGEE ROVERS
39
WOODVALE
2-3
ST PATRICKS
WEDNESDAY 15TH AUGUST
7.00
INTERMEDIATE LEAGUE
BANGOR FC
3-0
BRANTWOOD FC
CHIMNEY CORNER
1-5
ST JAMES SWIFTS
DONEGAL CELTIC
3-1
BALLYNURE OB
BALLYMONEY UNITED
1-0
DUNLOY
NEWTOWNE FC
1-2
GLEBE RANGERS
DESERTMARTIN
3-3
COOKSTOWN YOUTH
COAGH UNITED
3-0
COOKSTOWN RBL
WAKEHURST
1-3
SOFIA FARMER
WEDNESDAY 22ND
AUGUST
6.45
INTERMEDIATE LEAGUE
ST JAMES SWIFTS
13-1
DONEGAL CELTIC
CHIMNEY CORNER
4-2
SOFIA FARMER
BALLYMONEY UNITED
2-2
NEWTOWNE FC
DUNLOY
0-0
GLEBE RANGERS
BRANTWOOD FC
0-0
WAKEHURST
SATURDAY 25TH
AUGUST
2.00
INTERMEDIATE LEAGUE
NEWTOWNE FC
5-0
COOKSTOWN YOUTH
CHIMNEY CORNER
1-4
BALLYMONEY UNITED
STEEL&SONS CUP RD 2
2.30
BALLYNURE OB
3-2
SAINTFIELD UNITED
GLEBE RANGERS
1-0
MALACHHIANS
BRANTWOOD FC
4-2
DONEGAL CELTIC
BALLYNAHINCH UTD
0-4
ST JAMES SWIFTS
WAKEHURST
5-0
LOWER MAZE
BRYANSBURN RANGERS
0-5
BANGOR FC
TULLYCARNET FC
2-0
GROVE UTD
1ST BANGOR OB
1-2
EAST BELFAST
BYES:

1ST BANGOR
ABBEY VILLA
ARDS RANGERS
CREWE UNITED
DOWNSHIRE YM
DRUMANESS MILLS
DUNDONALD
LURGAN TOWN
MONEYSLANE
ROSEMOUNT REC
SEAGOE
SHANKILL UNITED
WELLINGTON REC.
21ST AUGUST
7.00
INTERMEDIATE LEAGUE
DESERTMARTIN
2-2
COOKSTOWN RBL
TUESDAY 28TH AUGUST
INTERMEDIATE LEAGUE
COAGH UNITED
3-3
DESERTMARTIN
SATURDAY 1ST  SEPTEMBER
2.00
INTERMEDIATE LEAGUE
BANGOR FC
4-2
COAGH UNITED
COOKSTOWN RBL
1-3
BALLYMONEY UNITED
DONEGAL CELTIC
4-3
COOKSTOWN YOUTH
DESERTMARTIN
4-0
DUNLOY
GLEBE RANGERS
1-0
BRANTWOOD FC
NEWTOWNE
4-0
CHIMNEY CORNER
SOFIA FARMER
1-3
BALLYNURE OB
WAKEHURST
0-3
ST JAMES SWIFTS
SATURDAY 15TH SEPTEMBER
2.00
INTERMEDIATE LEAGUE
SOFIA FARMER
P-P
BALLYMONEY UNITED
DUNLOY
7-2
DONEGAL CELTIC
CHIMNEY CORNER
FREE
STEEL & SONS CUP ROUND 3
2.30
LISBURN DISTILLERY
6-1
BRANTWOOD
GLEBE RANGERS
1-2
BANGOR
BALLYNURE OB
1-3
CRUMLIN STAR
ST JAMES SWIFTS
7-0
MOSSLEY FC
WAKEHURST
1-5
BALLYNAHINCH OLYMPIC
BOB RADCLIFFE CUP
2.00
ST MARYS
1-2
COAGH UNITED
COOKSTOWN RBL
2-1
TANDRAGEE ROVERS
DUNGANNON SWIFTS RES
6-0
COOKSTOWN YOUTH
NORTH WEST CUP ROUND 1
2.00
TOBERMORE UNITED
3-1
NEWTOWNE
MAGHERAFELT SKY BLUES
1-3
DESERTMARTIN
SATURDAY 22ND SEPTEMBER
2.00
INTERMEDIATE LEAGUE
BALLYMONEY UNITED
2-3
BRANTWOOD FC
BANGOR FC
4-2
CHIMNEY CORNER
COOKSTOWN YOUTH
0-1
GLEBE RANGERS
COOKSTOWN RBL
2-5
WAKEHURST
BALLYNURE OB
0-1
NEWTOWNE
DUNLOY
P-P
SOFIA FARMER
ST JAMES SWIFTS
5-0
COAGH UNITED
DESERTMARTIN
3-2
DONEGAL CELTIC
SATURDAY 29TH SEPTEMBER
1.30
IRISH CUP ROUND 2
40
BALLYMONEY UNITED
STRABANE ATHLETIC
41
BANBRIDGE TOWN
3-1
RATHFRILAND
42
BANGOR FC
2-0
BANBRIDGE RANGERS
43
BANGOR AMATEURS
0-1
TULLYCARNET
44
BRANTWOOD FC
2-1
LAURELVALE
45
COLINVALLEY
3-4
SHORTS
46
COMBER REC
4-1
LISBURN RANGERS
47
CREWE UNITED
2-1
MOYOLA PARK
48
CRUMLIN UNITED
5-1
MONEYSLANE
49
DOWNSHIRE YM
0-4
DRUMANESS MILLS
50
DUNDONALD
0-3
LARNE TECH OB
51
DUNLOY
2-0
ARMAGH CITY
52
DUNMURRY REC
1-4
DUNGIVEN
53
GROVE UNITED
3-4
ABBEY VILLA
54
ISLANDMAGEE
2-1
ALBERT FOUNDRY
55
KILLYLEAGH YC
2-3
CRUMLIN STAR
56
KILMORE REC
1-2
SPORT&LEISURE SWIFTS
57
LISBURN DISTILLERY
2-0
WELLINGTON REC
58
LURGAN CELTIC
4-1
ST PATRICKS
59
LURGAN TOWN
4-1
DESERTMARTIN
60
MAIDEN CITY
3-1
TROJANS
61
NEW BUILDINGS UNITED
2-1
ARDS RANGERS
62
NEWINGTON
3-1
VALLEY RANGERS
63
NEWTOWNE
0-0 5-3 PENS
BALLYNAHINCH OLYMPIC
64
OXFORD SUNNYSIDE
PORTSTEWART
65
QUEENS UNIVERSITY
4-3
DOLLINGSTOWN
66
ROSEMOUNT REC
2-1
ANNAGH UNITED
67
SEAGOE
4-3
BALLYNAHINCH UNITED
68
SHANKILL UNITED
2-1
1ST BANGOR
69
ST JAMES SWIFTS
4-2
COAGH UNITED
70
TOBERMORE UNITED
5-3
ARDSTRAW
71
WAKEHURST
2-3
FIVEMILETOWN UNITES
SATURDAY 6TH OCTOBER
2.00
INTERMEDIATE LEAGUE
BALLYNURE OB
1-1
BRANTWOOD FC
CHIMNEY CORNER
3-2
DUNLOY
COOKSTOWN YOUTH
3-1
BALLYMONEY UNITED
GLEBE RANGERS
3-0
DONEGAL CELTIC
WAKEHURST
0-3
NEWTOWNE
DESERTMARTIN
FREE
STEEL&SONS RD 4
2.30
BANGOR FC
7-1
SHORTS
ST JAMES SWIFTS
3-0
TULLYCARNET
BOB RADCLIFFE CUP
RD 2
2.00
DOLLINGSTOWN
5-0
COOKSTOWN RBL
COAGH UNITED
0-2
BOURNEVIEW
SATURDAY 13TH OCTOBER
2.00
INTERMEDIATE LEAGUE
BANGOR
0-0
BALLYMONEY UTD
COAGH UTD
4-0
BALLYNURE OB
NEWTOWNE
3-0
DESERTMARTIN
DUNLOY
3-1
COOKSTOWN RBL
WAKEHURST
2-0
CHIMNEY CORNER
COOKSTOWN YOUTH
2-5
ST JAMES SWIFTS
DONEGAL CELTIC
P-P
BRANTWOOD FC
SATURDAY 20TH OCTOBER
2-00
INTERMEDIATE LEAGUE
DONEGAL CELTIC
4-0
BALLYMONEY UTD
GLEBE RANGERS
4-1
COOKSTOWN RBL
INTERMEDIATE CUP RD 1
1.30
ABBEY VILLA
4-2
COOKSTOWN YOUTH
ARDSTRAW
0-4
BANGOR FC
BRANTWOOD
6-1
MOSSLEY FC
BROOMHEDGE MAGHABERRY
0-5
ST JAMES SWIFTS
COAGH UTD
6-1
DOWNSHIRE YM
DESERTMARTIN
1-6
NEWTOWNE
DRUMANESS MILLS
4-6
WAKEHURST
LARNE TECH OB
1-2
BALLYNURE OB
MOYOLA PARK
1-5
DUNLOY
ST PATRICKS
1-5
CHIMNEY CORNER
SATURDAY 27TH OCTOBER
2.00
INTERMEDIATE LEAGUE
BALLYMONEY UTD
4-1
BALLYNURE OB
BRANTWOOD FC
2-2
CHIMNEY CORNER
COAGH UTD
1-0
GLEBE RANGERS
COOKSTOWN RBL
0-2
COOKSTOWN YOUTH
DUNLOY
2-2
WAKEHURST
NEWTOWNE
2-0
DONEGAL CELTIC
STEEL&SONS CUP Q/F
BANGOR FC
0-2
EAST BELFAST FC
ST JAMES SWIFTS
ABN
NEWINGTON YC
NORTH WEST CUP
DESERTMARTIN
TOBERMORE UNITED
IRISH CUP RD 3
SATURDAY 3RD NOVEMBER
1.30
BRANTWOOD
2-3
NEWINGTON YC
CRUMLIN STAR
5-3
BANGOR FC
LURGAN TOWN
1-2
DUNLOY
NEWTOWNE
3-4
ROSEMOUNT REC
ST JAMES SWIFTS
2-0
NEWBUILDINGS UTD
INTERMEDIATE LEAGUE
2.00
BALLYNURE OB
1-6
GLEBE RANGERS
COOKSTOWN RBL
2-5
CHIMNEY CORNER
COAGH UNITED
6-1
DONEGAL CELTIC
BALLYMONEY UNITED
9-1
DESERTMARTIN
COOKSTOWN YOUTH
FREE
SATURDAY 10TH NOVEMBER
2.00
INTERMEDIATE LEAGUE
BRANTWOOD FC
2-2
COAGH UNITED
DESERTMARTIN
0-4
BALLYNURE OB
NEWTOWNE
P-P
BANGOR FC
ST JAMES SWIFTS
6-0
COOKSTOWN RBL
WAKEHURST
2-3
BALLYMONEY UNITED
GLEBE RANGERS
3-1
CHIMNEY CORNER
DUNLOY
4-0
COOKSTOWN YOUTH
DONEGAL CELTIC
FREE
SATURDAY 17TH NOVEMBER
2.00
INTERMEDIATE LEAGUE
DONEGAL CELTIC
3-0
GLEBE RANGERS
INTERMEDIATE CUP RD 2
1.30
18 NEWTOWNABBEY
3-5
BANGOR FC
BALLYNURE OB
1-2
BRANTWOOD FC
BARN UNITED
1-4
GLEBE RANGERS
BALLYMONEY UNITED
2-3
IMMACULATA
CHIMNEY CORNER
2-3
COOKTOWN YOUTH
DROMARA VILLAGE
2-4
ST JAMES SWIFTS
EAST BELFAST
DUNLOY
QUEENS UNIVERSITY
3-1
NEWTOWNE
RATHFRILAND RANGERS
WAKEHURST
SATURDAY 24TH NOVEMBER
2.00
O’GORMAN CUP RD1
COAGH UNITED
1-1
2-4 PENS
ST JAMES SWIFTS
BANGOR
4-3
WAKEHURST
NEWTOWNE
5-0
COOKSTOWN RBL
COOKSTOWN YOUTH
2-41-5
DUNLOY
DESERTMARTIN
GLEBE RANGERS
McREYNOLDS CUP RD 1
1.30
DONEGAL CELTIC
6-0
BALLYNURE OB
BALLYMONEY UNITED
REQUEST FREE DATE
BRANTWOOD FC
REQUEST FREE DATE
CHIMNEY CORNER
FREE
1
PORTSTEWART
V
BRANTWOOD FC
2
DERRIAGHY CC FC
V
BALLYNAHINCH OLYMPIC
3
CRUMLIN UNITED
V
CREWE UNITED
4
HANOVER
V
DOLLINGSTOWN
5
ARDS II
V
MONEYSLANE
6
BANBRIDGE TOWN
V
ISLANDMAGEE
7
LURGAN CELTIC
V
STRABANE ATHLETIC
8
ANNAGH UNITED
V
WARRENPOINT TOWN 20s
9
IMMACULATA
V
QUEENS UNIVERSITY
10
BANBRIDGE RANGERS
V
MAIDEN CIYT
11
COOKSTOWN YOUTH
V
EAST BELFAST
12
LURGAN TOWN
V
BLOOMFIELD
13
GLEBE RANGERS
V
ORANGFIELD OB
14
CRUMLIN STAR
V
RATHFRILAND RANGERS
15
BANGOR
V
SAINTFIELD UNITED
16
ST JAMES SWIFTS
V
NEWBUILDINGS UNITED
INTERMEDIATE CUP ROUND 3
SATURDAY 19TH JANUARY
SATURDAY 1ST DECEMBER
2.00
INTERMEDIATE LEAGUE
BALLYNURE OB
5-2
COOKSTOWN RBL
BALLYMONEY UNITED
0-3
GLEBE RANGERS
COAGH UNITED
3-2
NEWTOWNE
CHIMNEY CORNER
P-P
BANGOR
COOKSTOWN YOUTH
3-2
WAKEHURST
DONEGAL CELTIC
2-2
BRANTWOOD FC
DESERTMARTIN
FREE
IRISH CUP RD4
1.30
DUNLOY
0-2
LARNE TECH OB
STRABANE UNITED
1-0
ST JAMES SWIFTS
SATURDAY 8TH DECEMBER
2.00
INTERMEDIATE LEAGUE
WAKEHURST
1-2
COAGH UNITED
COOKSTOWN YOUTH
3-0
COOKSTOWN RBL
NEWTOWNE
1-2
BALLYNURE OB
BANGOR FC
10-1
DONEGAL CELTIC
GLEBE RANGERS
4-1
DESERTMARTIN
DUNLOY
2-1
BALLYMONEY UNITED
O’GORMAN CUP RD1
CHIMNEY CORNER
0-2       
BRANTWOOD FC
STEEL&SONS Q/FINAL
ST JAMES SWIFTS
0-0
0-0 AET
4-2 PENS
NEWINGTON YC
SATURDAY 15TH DECEMBER
2.00
INTERMEDIATE LEAGUE
GLEBE RANGERS
V
WAKEHURST
BRANTWOOD FC
V
COOKSTOWN YOUTH
COOKSTOWN RBL
V
BANGOR
DESERTMARTIN
V
ST JAMES SWIFTS
BALLYNURE OB
V
DUNLOY
CHIMNEY CORNER
FREE
NEWTOWNE
REQUEST FREE WEEK
COAGH UNITED
REQUEST FREE WEEK
O’GORMAN CUP RD 1
1.30
DONEGAL CELTIC
V
BALLYMONEY UNITED