IRISH CUP 2018-19

ROUND 1
18th AUGUST 13.30
ROUND 2
29th SEPTEMBER 13.30

ALBERT FOUNDRY
4-3
AQUINAS
ARDSTRAW
7-0
DROMORE AMATEURS
BALLYMACASH RANGERS
1-3
KILMORE REC
BALLYMONEY UNITED
2-1
ROSARIO
BALLYNAHINCH UNITED
3-2
GROOMSPORT
BALLYNURE OB
2-2
DESERTMARTIN   6-7 PENS
BANGOR AMATEURS
3-2
NEWCASTLE
BANGOR SWIFTS
1-2
CRUMLIN UNITED
BLOOMFIELD
0-7
FIVEMILETOWN UNITED
BROOMHEDGE MAGHABERRY
1-12
BALLYNAHINCH OLYMPIC
COMBER REC
1-0
IMMACULATA
COOKSTOWN YOUTH
1-6
ISLANDMAGEE
CRUMLIN STAR
BARN UNITED
DUNLOY
1-0
HANOVER
DUNMURRY YM
4-5
RATHFRILAND
GLEBE RANGERS
1-2
BANGOR FC
GROVE UNITED
5-2
CHIMNEY CORNER
HOLYWOOD
1-2
NEWBUILDINGS UNITED
IVEAGH UNITED
2-5
DUNGIVEN
KILLYLEAGH
5-3
MARKETHILL SWIFTS
LISBURN RANGERS
2-1
DROMARA VILLAGE
LOWER MAZE
2-3
TROJANS
MALACHIANS
2-9
MAIDEN CITY
MOSSLEY
3-4
DUNMURRY REC
NEWTOWNE
6-3
18TH NEWTOWNABBEY
BRANTWOOD FC          4-2 AET
2-2
ORANGEFIELD OB
OXFORD SUNNYSIDE
6-3
BRYANSBURN RANGERS
OXFORD UNITED STARS
0-1
WAKEHURST
SAINTFIELD UNITED
1-3
LAURELVALE
SEAPATRICK
1-6
COAGH UNITED
SILVERWOOD UNITED
1-8
SHORTS
SIROCCO WORKS
0-2
BANBRIDGE RANGERS
ST JAMES SWIFTS
2-1
SOFIA FARMER
ST LUKES(subject to St. Luke's receiving intermediate status approval)
LARNE TECH OB
STRABANE ATHLETIC
2-1
DERRIAGHY CC
SUFFOLK
5-6P
COLIN VALLEY
TULLYCARNET
4-3
TULLYVALLEN RANGERS
VALLEY RANGERS
3-2
TANDRAGEE ROVERS
WOODVALE
2-3
ST PATRICKS
BYES:
1ST BANGOR                                 ABBEY VILLA                    ARDS RANGERS
CREWE UNITED                             DOWNSHIRE YM               DRUMANESS MILLS
DUNDONALD                                  LURGAN TOWN                 MONEYSLANE
ROSEMOUNT REC                         SEAGOE                             SHANKILL UNITED
                                                       WELLINGTON REC
BALLYMONEY UNITED
1-5
STRABANE ATHLETIC
BANBRIDGE TOWN
3-1
RATHFRILAND RANGERS
BANGOR FC
2-0                                                                                                                                        
BANBRIDGE RANGERS
BANGOR AMATEURS
0-1
TULLYCARNET
BRANTWOOD FC
2-1
LAURELVALE
COLIN VALLEY
3-4
SHORTS
COMBER REC
4-1
LISBURN RANGERS
CREWE UNITED
2-1
MOYOLA PARK
CRUMLIN UNITED
5-1
MONEYSLANE
DOWNSHIRE YM
0-4
DRUMANESS MILLS
DUNDONALD
0-3
LARNE TECH OB
DUNLOY
2-0
ARMAGH CITY
DUNMURRY REC
1-4
DUNGIVEN
GROVE UNITED
3-4
ABBEY VILLA
ISLANDMAGEE
2-1
ALBERT FOUNDRY
KILLYLEAGH YC
2-3
CRUMLIN STAR
KILMORE REC
1-2
SPORT&LEISURE SWIFTS
LISBURN DISTILLERY
2-0
WELLINGTON REC
LURGAN CELTIC
4-1
ST PATRICKS
LURGAN TOWN
4-1
DESERTMARTIN
MAIDEN CITY
3-1
TROJANS
NEW BUILDINGS UNITED
2-0
ARDS RANGERS
NEWINGTON
3-1
VALLEY RANGERS   
                          28TH 19.45         
NEWTOWNE
0-0
5-3 PENS
BALLYNAHINCH OLYMPIC
OXFORD SUNNYSIDE
PORTSTEWART
QUEENS UNIVERSITY
4-3
DOLLINGSTOWN
ROSEMOUNT REC
2-1
ANNAGH UNITED
SEAGOE
4-3
BALLYNAHUNCH UNITED
SHANKILL UNITED
2-1
1st BANGOR
ST JAMES SWIFTS
4-2
COAGH UNITED
TOBERMORE UNITED
5-3
ARDSTRAW
WAKEHURST
2-3
FIVEMILETOWN UNITED
CREWE UNITED
1-0
SPORT & LEISURE SWIFTS
CRUMLIN STAR
5-3
BANGOR
CRUMLIN UNITED
1-3
ISLANDMAGEE
DRUMANESS MILLS
1-2
COMBER REC
FIVEMILETOWN UNITED
1-2
TULLYCARNET
LARNE TECH. OB
2-1
DUNGIVEN
LURGAN CELTIC
2-3
PORTSTEWART
LURGAN TOWN
1-2
DUNLOY
BRANTWOOD FC
2-3
NEWINGTON YC
NEWINGTON
3-4
ROSEMOUNT REC
QUEEN'S UNIVERSITY
6-3
TOBERMORE UNITED
SEAGOE
1-4
MAIDEN CITY
SHANKILL UNITED
2-4
LISBURN DISTILLERY
SHORTS
1-3
ABBEY VILLA
ST. JAMES' SWIFTS
2-0
NEWBUILDINGS UNITED
STRABANE ATHLETIC
2-0
BANBRIDGE TOWN
ROUND 3
3RD NOVEMBER 13.30
CREWE UNITED
1-2
CRUMLIN STAR
DUNLOY
0-2
LARNE TECH OB
LISBURN DISTILLERY
4-3
COMBER REC
MAIDEN CITY
1-0
PORTSTEWART
QUEENS UNIVERSITY
4-1
NEWINGTON YC
ROSEMOUNT REC
3-1
ISLANDMAGEE
STRABANE UNITED
1`-0
ST JAMES SWIFTS
TRULLYCARNET
3-4
ABBEY VILLA
ROUND 4  
1ST DECEMBER 13.30
ARDS
0-1
CARRICK RANGERS
BALLINAMALLARD UNITED
5-1
BALLINAMALLARD UNITED
CLIFTONVILLE
0-1
DUNGANNON SWIFTS
COLERAINE
2-0
H&W WELDERS
CRUSADERS
4-1
GLENTORAN
DERGVIEW
3-2
MAIDEN CITY
DUNDELA
1-3
BALLYMENA UNITED
GLENAVON
5-0
ROSEMOUNT REC
INSTITUTE
0-2
WARRENPOINT TOWN
KNOCKBREDA
1-2
STRABANE ATHLETIC         1.30
LARNE
2-1
NEWRY CITY AFC
LIMAVADY UNITED
0-2
LARNE TECH. OB
LINFIELD
1-0
BALLYCLARE COMRADES
LOUGHGALL
1-4
CRUMLIN STAR
PORTADOWN
5-1
ABBEY VILLA
QUEEN'S UNIVERSITY
6-0
LISBURN DISTILLERY            1.30
ROUND 5
5TH JANUARY 3.00
SATURDAY
2ND FEBRUARY
3.00
LARNE TECH OB
3-1
STRABANE ATHLETIC            1.30
COLERAINE
3-0
DERGVIEW
LARNE
3-1
CRUMLIN STAR
LINFIELD
1-2
CRUSADERS
MONDAY
11TH FEBRUARY
19.45
BALLINAMALLARD UNITED
V
CARRICK RANGERS
BALLYMENA UNITED
V
PORTADOWN
GLENAVON
V
DUNGANNON SWIFTS
WARRENPOINT TOWN
V
QUEENS UNIVERSITY
IRISH CUP ROUND 6
SATURDAY 2ND MARCH
3.00
CRUSADERS
V
BALLYMENA UNITED
PORTADOWN
GLENAVON
DUNGANNON SWIFTS
V
BALLINAMALLARD UNITED     CARRICK RANGERS
LARNE
V
COLERAINE
LARNE TECH OB
V
WARRENPOINT TOWN            QUEENS UNIVERSITY
IRISH CUP QUARTER-FINALS